There Has Been a Critical Error on Your Website – Web Sitenizde Kritik Bir Hata Oluştu Hatası ve Çözümü
5 (1)

Arkadaşlar merhaba. Bu sabah şahit olduğum There Has Been a Critical Error on Your Website – Web Sitenizde Kritik Bir Hata Oluştu çözümü için sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Çözüm çok basit aslında adımları uygulayın hemen çözeceksiniz. Lafı fazla uzatmadan çözüme geçiyorum. 

Bu hatanın nedeni sizin eklentilerden birinin hata vermesi veya güncellemesinin olmasıdır. 

1. Seçenek; C-Panelinize, Direck admine veya Plesk panelinize girin. 

2. Seçenek; Dosyalarım kısmına girin diğer bir adıyla Dosya Yöneticisi kısmına girin.

3. Seçenek; Sonrasında dosyalarım kısmında bulunan ve hata alan sitenizin dosyalarım klasörüne girin. Public_HTML olarak gözükür genelde. 

4. Seçenek; Girdikten sonra dosyaların arasında WP_CONTENT klasörünü açın. 

5. Seçenek; Klasörü açtıktan sonra PLUGİNS yani eklentiler klasörü çıkacaktır. Ona sağ tıklayıp İsmini Değiştirin ve İsmini Plugins_New yapın ve kaydedin. 

6. Seçenek; Bunu yaptıktan sonra otomatikman siteniz açılacaktır. Siteniz açıldıktan sonra siteniz.com/admin panelini açın ve eklentiler kısmına girin. 

7. Seçenek; Eklentiler kısmına girdikten sonra hatalarla karşılaşacaksınız. Bununda nedeni eklentiler dosyasının ismini değiştirdik. 

8. Seçenek; Şimdi son olarak tekrardan WP_CONTENT daha sonra PLUGİNS klasörüne gidip Plugins_New yaptığımız ismi düzenleyip eskisi gibi yapıyoruz yani ismini plugins olarak tekrar güncelliyoruz. 

9. Seçenek; Güncelledikten sonra admin panelinize girin tekrardan eklentiler kısmına girin. Girdikten sonra eklentileriniz gözükecektir. Sonra hepsini tek tek etkinleştirin. Etkinleştirdikten sonra hata veren bir eklenti olaraktır. İşte bu eklenti sizin bu hatayı almanıza sebep olan eklentidir. Bu eklentiyi komple silin ve bir daha yüklemeyin. 

Not olarak belirtirsek bu durumlar eklentilerden kaynaklıda olabilir temalardan kaynaklıda olabilir. Eğer eklentilerde sorun yoksa temanızı farklı bir tema ile güncelleyin ve eskisini  de kaldırın. 

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Altta Videolu halini de izleyebilirsiniz. 

İyi günler.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]