PS5 Sürücü Gürültüsü: Gürültüden Nasıl Kurtulursunuz?
5 (1)

PS5 sürücü gürültüsü: PS5’iniz sürücüsünde bir ses çıkarıyor gibi mi? Takılı disk olmadığında veya oyun oynamadığınızda bile etkinleşen tiz bir ses? Bu olağandışı gürültünün birçok nedeni var. Bu yazıda size sorunu nasıl tanımlayacağınızı ve PS5 sürücü gürültüsünden nasıl kurtulacağınızı göstereceğiz.

PS5 Player Gürültüsü: Sebebini Belirleyin

PS5 Sürücü Gürültüsü: Bir Yazılım Sorunu

PS5 oynatıcı ile ilgili en yaygın sorunlardan birinin, bazı konsolları, kullanmadığınız zamanlarda bile oynatıcıyı etkinleştirmeye zorlayan bir yazılım sorunu olduğu söyleniyor.
Oynatıcınız disk kullanmıyorken Netflix tipi bir uygulama sırasında gürültü yapıyorsa, muhtemelen bu yazılım sorunuyla uğraşıyorsunuzdur.
Bunu düzeltmek için konsolun sistemin en son sürümüyle güncellendiğinden emin olmanız gerekir; bu, konsolun oynatıcıyı herhangi bir nedenle her saat başı etkinleştirmeyi durdurmasına izin verecektir.

PS5 Player Gürültüsü: Bir Üretim Sorunu

Bazı konsollarda üretim sorunu var, montaj kötü yapılmış ve bu da oynatıcının gürültüsünün kötü izole edilmesi sorununa neden oluyor.
Bu sorun nadirdir ve piyasadaki yalnızca birkaç konsolla ilgilidir. Bu sorunu çözmek için arızalı konsolu Sony’nin Satış Sonrası Servisine göndermekten başka çare yoktur.

PS5 Sürücü Gürültüsü: Bir Sürücü Sorunu

Disk takılıyken oyun oynarken konsoldan “mekanik” bir ses geliyorsa, büyük olasılıkla bir sürücü sorunuyla karşı karşıyasınız demektir.
Tahrik mekanizması düzgün çalışmıyor olabilir, bu sorunu önlemek için konsol çalışırken hareket ettirmemenizi tavsiye ederiz.
Diskle oyun çalıştırırken konsol bu sesi çıkarırsa, sürücü değiştirilmelidir.

PS5 Sürücü Gürültüsü: Bir Fan Etiketi Sorunu

Oynatıcıyı doğrudan ilgilendirmiyor olsa bile, birçok kullanıcı fanda arızalı bir oynatıcıya çok benzeyen bir gürültü sorunu fark etmiştir.
Fanın üzerindeki bir etiket sıkışır ve bu sese neden olur. Ondan kurtulmak için fanı sökmeniz ve çıkartmayı çıkarmanız gerekir.

Dikkatli olun, bu manipülasyon konsolun garantisini ortadan kaldırır. Emin değilseniz, bir profesyonel aramalısınız.

Çıkartmayı kaldırmak için:
• Standı PS5’ten çıkarın, dikey olarak standı konsola tutan vidayı sökmeniz gerekecektir.
• “PlayStation” logolu panelin yüzünü bulun
• Konsolu, “PlayStation” logosunu içeren panel gökyüzüne bakacak şekilde düz bir yüzeye yerleştirin.
• Konsolu sol elinizle tutun ve paneli aşağı kaydırarak çıkarın.
• Diğer paneli de aynı şekilde çıkarın.
• Fanı tutan 4 vidayı sökün.
• Fanı çıkarın, sese neden olan hafif gevşek bir etiket görmelisiniz.
• Çıkartmayı tamamen çıkarın.
• Fanı ve konsolu yeniden monte edin.
• Bu adımlar karmaşıktır ve uzmanlık gerektirir, sorunu güvenli bir şekilde onarmak için uzman bir tamirciye başvurmanızı öneririz.
• Sony’nin bu resmi videosunu izlemenizi tavsiye ederiz.
• konsolun nasıl söküleceği.

Sorununuz gürültülü bir PS5 ile ilgiliyse, şu makaleyi izleyin: Gürültülü Bir PS5’i Önleyin ve Onarın.

Bu makalenin, PS5 bobin sesi sorununu belirlemenize ve çözmenize yardımcı olmasını umuyoruz. PS5 coil Whine ve yazının içeriği ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa yorum yapmaktan çekinmeyin!

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]