PS5 Hata Kodu [CE-100005-6] | Uzmanlar Tarafından Düzeltildi
5 (1)

Kod numarası ile gelen PS5 Hatası [CE-100005-6] PlayStation-5 oyuncularının yeni bir oyun yüklemeye çalışırken karşılaştığı en yaygın hatalardan biridir. PS5 Hatası [CE-100005-6] Disk oynatıcıya bir oyun Diski takıldığında ve kullanıcı bu oyunu yükleme veya yükleme sürecinden geçtiğinde gerçekleşir, ardından aniden şöyle bir hata mesajı açılır: “İndirilemiyor veya kopyalanamıyor. Bir şeyler yanlış gitti. CE-100005-6”.

PS5 Hatası [CE-100005-6] Ekran

Bazı durumlarda, Disk takıldıktan sonra düzgün çalışır ve kullanıcı yükleme veya başlatma dosyasını çalıştırabilir, ancak daha sonra bu işlemin ortasında Hata [CE-100005-6] aniden oluşur.

Diski çıkarıp yeniden taksanız bile, bu işlemi tekrarlamaya çalışmak genellikle sorunu çözmeyecektir, ancak bazı durumlarda sadece bu şekilde harika bir şekilde çalışacaktır.

Peki, PS5 Hatasını düzeltmek nasıl mümkün olabilir? [CE-100005-6]? Kolay bir sorun mu yoksa bu sorunu çözmek için profesyonel bir teknisyene mi ihtiyacı var? Endişelenmeyin, herhangi bir profesyonelin yardımı olmadan gerçekleştirebileceğiniz olası her çözümü aşağıda sıraladık. Hiçbir şey sizin için işe yaramazsa, başkalarından yardım istemek son çarenizdir.

PS5 Hatası Nedir? [CE-100005-6]?

İndirilemiyor/Kopyalanamıyor - PS5 Hatası [CE-100005-6]

PS5 Hatası [CE-100005-6] bir veri işlemi başarısız olduğunda ortaya çıkan bu tür sistem hatalarıdır. PS5 sisteminin veya diğer oyunların/uygulamaların işlevselliğini etkilemeyen düşük seviye olarak sınıflandırılır. Bu, bu Hatanın başınıza gelmesi durumunda PS5’inizdeki diğer oyunlar/uygulamalar için endişelenmeyin, çünkü bu kritik değildir ve sistem için herhangi bir tehlike oluşturmaz.

Hata Nedenleri [CE-100005-6]

çizilmiş bir disk Hataya neden olabilir [CE-100005-6] PS5 sistemlerinde

PS5 kullanıcıları Hata yaşayabilir [CE-10005-6] Doğrudan internetten bir oyun kurmaya çalışırken ve aniden bağlantı kopuyor. Yani oyun yükleme işlemi internet bağlantısının kesilmesiyle kesintiye uğramaktadır. Sonuç olarak, bazı dosyalar bozulabilir/zarar görebilir ve Hata [CE-100005-6] meydana gelmek.

PS5 Hata Koduna neden olabilecek başka bir neden [CE-100005-6] oyun diski kirli olduğunda veya alt yüzeyinde bir miktar çizik olduğunda. Kir veya çizikler disk oynatıcının diski düzgün okumasını engeller, bu nedenle bazı dosyalar düzgün okunmayabilir ve hasarlı/bozuk olarak işaretlenebilir.

PS5 Hatasını Düzeltme [CE-100005-6]

PS5 Hatasını düzeltmek için uygulayabileceğiniz tüm olası çözümler burada [CE-100005-6].

1. PS5’i yeniden başlatma

PS5'i yeniden başlatma

PS5 sisteminizle ilgili herhangi bir sorununuz olduğunda, yapmanız gereken ilk adım konsolu yeniden başlatmaktır. Yeniden başlatma, sistem performansıyla ilgili pek çok sorunu çözebilir, bu yüzden onu hafife almayın/göz ardı etmeyin.

PS5’i yeniden başlatmak kolaydır. Çok az ve hızlı adımlarla yapılabilir:

  1. PS5’i yeniden başlatmak için yeni DualSense denetleyicinizde PlayStation logosuna basarak erişebileceğiniz PS5 kontrol merkezi menüsüne gitmeniz gerekiyor.
  2. Kontrol merkezinde, güç düğmesinin üzerine gelene kadar menünün sağ tarafına kadar kaydırın.
  3. Güç düğmesine tıkladığınızda konsolunuzu kapatmak için üç seçenek sunulur.
  4. Bu içerir ‘Dinlenme Moduna Girin‘,’PS5’i Kapatın‘ ve ‘PS5’i yeniden başlatın
  5. Üç seçenek arasından istediğiniz seçeneği seçin, bu durumda, ‘PS5’i yeniden başlatın‘, tüm oyunları ve uygulamaları kapatacak ve PS5’inizi yeniden başlatacak.

PS5 yeniden başlatıldığında, Hataya neden olan oyunu tekrar yüklemeyi/yüklemeyi deneyin. [CE-100005-6] ve bunun sorunu çözüp çözmediğini kontrol edin. Değilse, PS5 Hatasını düzeltmek için diğer çözümleri deneyelim [CE-100005-6].

2. PS5’i Güçten Tamamen Çıkarın

Yalnızca PS5’i yeniden başlatmak sorunu çözmezse, bu yöntemi denemeniz gerekir. Bu yöntem, sistem performansıyla ilgili bazı zor sorunları çözmede etkinliğini kanıtlamıştır.

Burada yapmanız gereken basit. Sadece PS5’i kapatın ve ardından güç kablosunu elektrik prizinden çıkarın.

PS5’inizi bir anahtarlı uzatma kablosu aracılığıyla bağlıyorsanız, fişini prizden çekin ve anahtarlı uzatma kablosu konektörünü duvar prizinden çıkarmayın.

PS5’in güç bağlantısını tamamen kestikten sonra tekrar bağlamadan ve açmadan önce 5 dakika bekleyin.

Şimdi oyun diskini yerleştirin ve yeniden başlatmanın PS5’i çözüp çözmediğini kontrol edin. [CE-100005-6] ya da değil.

3. Diski Başka Bir PS5’te Kontrol Edin

PS5 Hatasının asıl sebebinin ne olduğunu öğrenelim [CE-100005-6]—Disk mi yoksa PS5 sistemi mi? Bunu doğrulamak için diski başka bir PS5’te kullanmanız ve düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekir. Varsa, PS5 sisteminde onarılması gereken bazı bozuk/hasarlı dosyalar olabilir. Aksi takdirde, soruna diskin kendisinin neden olduğunu öğrenirseniz, önce diski düzgün bir şekilde temizleyip yeniden denemek isteyebilirsiniz.

4. Diski Dikkatlice Temizleyin ve Tekrar Deneyin

PS5 Hatasının hangi diskte olduğunu öğrenirseniz [CE-100005-6] oluşursa sorunun kaynağıdır, kirli olabilir ve temizlenmesi gerekebilir. Bir parça kumaşla biraz alkol kullanın ve yeterince temizlendiğini görene kadar nazikçe ve yumuşak bir şekilde temizleyin.

Diskin alt yüzeyinde bazı büyük çizikler fark ederseniz, bu, diskin hasarlı olduğunu ve yenisini almanız gerektiğinin güçlü bir göstergesidir.

5. Belirli Oyunu Tekrar İndirin

PS5 Hatası [CE-100005-6] belirli bir indirilen oyunu çalıştırmayı denediğinizde oluşur, bazı oyun dosyaları bozuk/hasar görmüş olabilir ve bu da oyunun düzgün şekilde yüklenmesini engeller. Burada yapmanız gereken, oyunu yeniden indirip tekrar yüklemeyi denemektir. Bunun olması için önce oyunu sisteminizden silmeniz gerekir. Ekran görüntüleri ve oyun kayıtları gibi o oyunla ilgili tüm önemli dosyaların yedeğini aldığınızdan emin olun.

6. Oyunu ve PS5 Sistem Yazılımını güncelleyin

Oyunda, kullandığınız PS5 sistem yazılımının sürümüyle bazı uyumsuzluk sorunları olabilir. Oyun için yeni bir güncelleme varsa, hemen indirin ve sorunu çözüp çözmediğini kontrol edin. Uyumsuzluk söz konusuysa, PS5 sistem yazılımı güncellemeleri bile bu sorunu çözebilir. Bu nedenle, PS5 sistemi için yeni güncellemeleri indirmeyi geciktirmeyin.

7. PS5’inizi Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın

Fabrika dinlenme PS5

Tamam, bu son çare. Diskin başka bir PS5’te sorunsuz çalıştığını fark ettiyseniz, şimdi PS5’i fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir.

Fabrika ayarlarına sıfırlamanın PS5 dahili depolama cihazınızdaki tüm verileri tamamen sileceğini unutmayın. Bu nedenle, bu işlemi yapmadan önce önemli verilerinizin yedeğini aldığınızdan emin olun.

PS5’i fabrika ayarlarına sıfırlamak için önce Güvenli Mod’a girmeniz ve oradan PS5’i fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini seçmeniz gerekir.

PS5 Güvenli Mod’a şu şekilde gidebilirsiniz:

  1. Güç düğmesine basarak PS5 konsolunuzu kapatın. Bu, konsolun önündeki iki düğmenin en büyüğüdür. Güç göstergesi, tamamen kapanmadan önce bir veya iki saniye yanıp sönecektir.
  2. Sistem tamamen kapalıyken, güç düğmesini tekrar basılı tutun. PS5’in ikinci bir bip sesini duyduktan sonra bırakın. Güç düğmesine ilk bastığınızda ilk bip sesi duyulur. İkincisi gerçekleşecek ve kabaca yedi saniye sonra.
  3. Denetleyiciyi USB kablosuyla bağlayın ve denetleyicideki PS düğmesine basın.

PS5’iniz şimdi Güvenli Modda başladı.

Şimdi, Güvenli moddan 7. seçeneği seçin (PS5’i Sıfırla ve Sistem Yazılımını yeniden yükleyin).

Hataya neden olmaktan PS5 sistemi sorumluysa [CE-100005-6], o zaman bu sorunu çözecek ve Ps5 sisteminizi normale döndürecektir. Aksi takdirde, sizin için hiçbir şey işe yaramadıysa, daha fazla yardım için davanıza bir uzmanla danışsanız veya bu endişenizde size yardımcı olabilmemiz için aşağıya yorum yapmanız daha iyi olur.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]