PS4 hatalarını nasıl düzeltirsiniz | Playstation 4 Hataları ve Çözümü
5 (1)

Öncelikle PS4 cihazınızı kapatın ve sonrasında fişini çekin. Fişini çektikten sonra modeminizi ve diğer bağlantılarını da fişten çıkartın. Biraz bekledikten sonra fişlerinizi çektiğiniz modeminizi ve diğer bağlantılarını tekrardan prize takın. Prize taktığınız modeminizi ve diğer bağlantıları tamamen açıldıktan sonra, PS4’ünüzü tekrar prize takıp açın. Yani kısacası Playstation 4 cihazınızı tekrardan açık duruma getirin.

Genel olarak PS4 hatalarını bu şekilde çözümleyebilirsiniz. PS4 cihazınız varsa büyük ihtimal garanti süresi devam ediyorsunuz. Yukarıdaki işlemleri denedikten sonra halen düzelmiyorsa PS4 cihazınızı garantiye yani servise gönderin.

PS4 hatalarında cihazınızı merdiven altı ustalarına göstermenizi tavsiye etmiyoruz. Çünkü her ne kadar usta bile olsa PS4 yeni bir teknoloji ve o riske edilmeye değmez. Bu nedenle PS4 hatası aldığınızda en mantıklı karar servise göndermek olacaktır.

Genel olarak müşterilerin aldığı hatalar ve açtıkları konulardan birkaçı şu şekildedir;

PS4’üm neden sürekli hata veriyor?

PS4’ün donmasının en yaygın nedenleri şunlardır: Güç sorunları , aşırı ısınma, bozuk sabit sürücü, bozuk sistem verileri ve bozuk CMOS bellek verileri.

PS4’üme Raid püskürtebilir miyim?

Dışarıya püskürtseniz bile, partiküller havalandırmalara ve açıklıklara girecek ve ardından iç kısımlara yerleşecektir. Bu, esasen kısa devre yapmasına veya zamanla aşınmasına neden olur. 

PS4’ümün titremesini nasıl durdurabilirim?

Ekrandaki yanıp sönmeyi veya durağanlığı ortadan kaldırmak için PlayStation’ın video ayarlarını değiştirmeniz gerekecektir. Bunu yapmak için Ayarlar > Ses ve Ekran > Video Çıkış Ayarları > Çözünürlük seçeneğine gidin . Ayarı Otomatik’ten 2160P-YUV420’ye değiştirin.

Kirli bir PS4 donmaya neden olabilir mi?

Aslında PS4 sabit sürücüsünün olması gerektiği gibi çalışmamasına neden olan en yaygın neden şudur, Bozuk sensörler. Ayrıca, sabit sürücüyü yılda bir kez FULL formatı gerçekleştirerek bakım gerektirmeden çok uzun süre kullanmak, sabit sürücünün bozulmasına ve dolayısıyla PS4’ün donmasına neden olabilir.

PlayStation 4’ümü nasıl temizlerim?

PS4’ünüzün performansı ve uzun ömürlülüğü söz konusu olduğunda, özellikle sık sık oynuyorsanız konsolu temiz tutmak çok önemlidir. Sisteminizin aşırı ısınmasını veya daha da kötüsü ağır baskı altında kapanmasını önleyen fanın en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için PS4’ünüzü temizlemek önemlidir.

PS4’ü vakumlamak güvenli midir?

Elektrikli süpürgeye konsolunuza dokundurtmadığınız veya PS4’ünüzün içini süpürmediğiniz sürece PS4’ünüzü süpürmek güvenlidir. PS4’ünüzün içindeki vakum tozunu temizleyebilir ve gürültüyü azaltabilir. Elektrikli bileşenlere zarar verebileceğinden PS4’ün içini süpürmek güvenli değildir.

PS4’ümü ne sıklıkla temizlemeliyim?

PS4’ünüzü her 3 ayda bir temizlemeniz önerilir . Bu şekilde, her zaman temiz olduğundan ve olması gerektiği gibi sorunsuz çalıştığından emin olursunuz.

PS4’ünüzü temizlemek performansı artırır mı?

PS4’ünüz biraz yavaş çalışıyorsa, konsolu hızlandırmak için kullanabileceğiniz hızlı ve kolay bir numara var. PS4’ünüz biraz yorgun hissediyorsa, dosya sistemini temizleyerek hızlandırabilirsiniz. Zamanla, dosyalar parçalanabilir ve bazen bir düzeltme gerektirebilir. Genel olarak PS4’ünüzü temizlemek hele ki fanını temizlemek aşırı ısınmayı önleyecektir.

Bir PS4 aşırı ısınmadan bozulabilir mi?

Her cihaz gibi PS4 te bir elektronik cihaz. Her elektronik cihazın bir ısınma derecesi ve dayanma derecesi vardır. Bu yüzden PS4 cihazınızı temiz tutmaya çalışın. Isınmasına neden olan 2 nedenden biri fan diğeri de çok fazla dosya birikmesi ve bu yüzden işlemcinin aşırı ısınması olabilir. Bunlara dikkat edelim.

PS4’ün ısınması normal mi?

PS4 bazen aşırı ısınıyor ve çok ısınıyor . Genellikle kolayca çözülebilen bir sorun olduğu için panik yapmanıza gerek yoktur. Çoğunlukla ihtiyacınız olan tek şey havalandırmaları ve fanı temizlemek ve her şey yolunda gidecek.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]