Ps4 Çok Sesli Çalışıyor – Fan Sorunu Çözümü
5 (1)

Günlük hayatta oyun oynayan insanların en çok karşılaştığı sorunlardan biri fanın yüksek sesle çalışmasıdır. Özellikle ps4 oyuncuları fan sesinden şikayetçi olmaktadırlar. Peki ps4 fan sesi neden yüksektir bu sorunun çözümü nedir?

Ps4 fanı neden yüksek sesle çalışıyor?

Özellikle oyun oynarken ps4 fanı olduğundan fazla ses çıkartabilir. Bunun sebebi ise ps4’ün oynanan oyunu çalıştırmak için olduğundan daha fazla enerji harcamasıdır.

Oyun yüksek performansa ihtiyaç duyduğunda ps4 bunu sağlar fakat bu performansı sağlarken işlemcide ve diğer bazı parçalarda ısınma meydana gelir. Ps4 bu ısınmayı engellemek için fanını çalıştırır. Oyun için gereken performans ne kadar çok ve ps4’ün gücü ne kadar az ise fan o kadar hızlı döner. Bu hızlı dönüş ile de yüksek ses çıkartır. Ps4’ün gücü ise içindeki parçaların kalitesi ve yeniliği ile ilgilidir.

Ps4 Fan Sesi Nasıl Azaltılır?

Arkadaşlar ps4 ü sıkışık ortamlara koymayın arkasından hava alsın, tozdan koruyun zaten işlemci ısınıyor bir de toz mahvediyor. Ayrıca ben alta pc soğutucu koydum gayet iyi. Makine bağırmasın. Ps4 ısınma sorununu böyle çözebilirsiniz.

Ps4 fanı sorunu nasıl çözülür?

Hala sorun devam ediyor diyelim. Ps4 fan sorununu çözmek için ilk olarak ps4’ünüzün fanını temizlemelisiniz. Eğer fanı temizlerseniz fan daha az ses çıkartacaktır.

Ayrıca ps4’ün fan sesi kalitesi ile ilgilidir. Bu yüzden ne kadar kaliteli kullanırsanız o kadar az ses sorunu ile karşılaşırsınız.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]