Metin2 Zihinsel Savaşçı Efsunları
5 (1)

Metin2 Zihinsel Savaşçı Efsunları

Zihinsel savaşçılar TR serverında lonca ve grupların kasılmasına adına omurga görevi görmektedir. Fakat kolay ve wslik PVP serverlarda tüm karakterlerde kolayca elde edilebilen yüksek efsun oranları ve savunma değerinden dolayı zayıf bir karaktere dönüşmektedir. Eğer TR veya Emek serverda oynayacaksanız, zihinsel savaşçı en ideal ve güçlü seçimlerden biri olacaktır. Elbette ki, Metin2 Zihinsel Savaşçı Efsunları doğru şekilde efsunlanmalı.

Silah Seçimi

Zihinsel karakterimiz bilindiği üzere beceri odaklı bir karakterdir. Bu yüzden standart olarak kullanılan çift el silahlara ağırlık vermemiz gerekiyor. Serverdaki en ideal saldırı değeri yüksek silah seçilmeli ve doğru şekilde efsunlanmalıdır. Eğer düz vuruş odaklı oynamayı tercih ediyorsanız muharebe ve zehir kılıcını seçebilirsiniz.

Silah Efsunu

İki farklı efsun dizmek mümkün. Eğer oyun içerisinde yeteri kadar item alacak güce sahipseniz ve yeterli zamanınız varsa; 1-1 VS’lik efsun ve Genel/Lonca Savaşı efsunu dizebilirsiniz. Böylelikle hem 1-1 VS’ler de hem de toplu savaşlarda daha oturaklı ve güçlü bir karaktere sahip olabilirsiniz.

Genel/Lonca Savaşı Efsunu: Öncelikle standart olarak Yarı İnsan ve Güç kesinlikle efsun dizilimizde olmalıdır. Bunun yanı sıra bu efsunlardaki oranları daha cazip kullanabilmek için Kritik Vuruş ve Büyü Hızı seçilebilir. Böylelikle kritik vuruş oranınız artar ve skillerinizin dolma hızı azalır,  daha fazla beceri kullanabilirsiniz. Son efsun ise sizin oynayış tarzınıza bağlı olarak; Zehirleme, Sersemletme, Delici veya Çeviklik olarak değişkenlik gösterebilir. Silah için taş dizilimi; Savaşçı, Sura ve Ninja taşları dizilimi olacaktır.

VS Efsunu: 1-1 VS’lik efsun diziliminiz, Genel/Lonca Savaşı Efsunu dizilimiyle aynı olacaktır. Burada tek değişkenlik gösterecek şey taş dizilimi olacaktır. Her karakter için dizilen iteme taş olarak; karaktere karşı taş, öldürücü darbe ve soğutma taşı getirilmesi gerekmektedir.

Zırh Seçimi

Zırh seçiminde elde edilebilecek en yüksek orandaki büyü savunması olan zırh seçilmelidir. Genellikle 70 level zırhları seçilir ve eğer varsa bunların dönüşümleri kullanılmalıdır. Siyah Çelik Zırhı ve Mavi Çelik Zırhı şeklinde.

Zırh Efsunu

İki türde zırh efsunu dizmek mümkün, 1-1 VS’lik ve Genel/Lonca Savaşı Efsunu şeklinde dizilimler yapılabilir.

Genel/Lonca Savaşı Efsunu: Maksimum HP, Çift El, Kılıç, Oka Karşı ve Bıçak Savunması. Toplu savaşlarda veya kasılırken bu efsunları kullanabilirsiniz. Bu efsunlar sayesinde kasılırken anlık savaşlardan karakter ne olursa olsun, daha az hasar yiyerek karşı hasar vermeniz mümkün olacaktır. Sonuç itibari ile kasılırken veya metin keserken hangi karakterin size ani saldırı yapacağını bilemezsiniz. Bu efsun türü için taş dizilimi; Savunma, Yaşam ve Korunma olacaktır. İsteğe bağlı yaşam taşı yerine hız taşı getirilebilir.

 VS Efsunu:  1-1 VS’lik efsun için dizilim tüm karakterler adına aynı olacaktır. Sadece karşı karakterin kullandığı silaha göre değişkenlik gösterecektir. Genel efsunlarımız; Maksimum HP, Vücut Darbe Yansıtma ve Büyü Hızı standart olacaktır. Karaktere göre değişecek efsunlar ise; çift el, kılıç, oka karşı, bıçak, çan ve yelpaze olarak dizilecektir. Taş dizilimi ise tamamında aynı olacaktır; Savunma, Yaşam ve Korunma taşları dizilecektir.

Kask Seçimi

En yüksek savunma veren kask seçilecektir. Bu genellikle yeni gelen 60 Level kaskları olacaktır. Eğer bulunması zor ise 41 Level kaskı ideal seçim olacaktır. Metin2 Zihinsel Savaşçı Efsunları için kask efsunu tek tip olacaktır.

Kask Efsunu: Kaskta tek tip efsun kullanacağız; Yarı İnsan, Zehirleme, HP Üretimi, Büyüye karşı ve Saldırı hızı olarak kullanılabilir.

Kalkan Seçimi

Kalkan seçimi bilindiği üzere 61 Level kalkanları olacaktır. Bu da karakterlere göre değişkenlik gösterdiği için, her karaktere karşı karakterin kalkanı seçilmelidir. Şahin kalkan savaşçı, Aslanağzı kalkan sura, Kaplan kalkan Ninja, Ejderha pulu ise şaman gibi. Genel/Lonca savaşlarında ise en fazla karakter ne ise o kalkan seçilmelidir.

Kalkan Efsunu: Kalkan efsunu standart dizilim olacaktır ve her karakter kalkanına uygulanmalıdır. Sersemlik, Güç, Yarı İnsan, Beden Bloklaması, Çeviklik veya Darbe Yansıtma şeklinde dizilmelidir.

Küpe Seçimi

Savaşçı karakterler küpe seçimi konusunda ikileme düşmezler. Güç veren Abanoz Küpe en ideal seçimdir. Hem Maksimum HP hem de Güç vermesiyle eşsiz bir savaşçı küpesidir.

Küpe Efsunu: Efsun dizilimi olarak geneldir, 1-1 VS’lik dizilimi yoktur bu yüzden tek küpe dizilmesi yeterli olacaktır. Yarı İnsan, Çift El, Kılıç, Oka Karşı ve Bıçak dizilimi yapılmalıdır.

Bilezik Seçimi

Kritik ve saldırı hızı açısından Cennetin Gözü Bilezik klasik seçimimiz olacaktır.

Bilezik Efsunu: Efsun dizilimi standarttır, 1-1 dizilim gerekmez. Maksimum HP, Büyüye Karşı, Yarı İnsan, Delici ve HP Absorbe olarak dizlim yapılmalıdır.

Kolye Seçimi

İki tür kolye kullanılabilir. Delici vuruş özellikli Cennetin Gözü Kolye veya HP üretimli Mor Yakut Kolye. Fakat unutmamak gerekir ki, rakip tarafından zehirlendiğinizde HP üretimi durmaktadır. Bu nedenle ideal olarak Cennetin Gözü Kolye seçilmektedir.

Kolye Efsunu

Kolyeyi 1-1 VS’lik ve Genel/Lonca Savaşı için iki farklı dizilimde yapmamız mümkündür.

Genel/Lonca Savaşı Efsunu: Maksimum HP, Çift El, Kılıç, Oka Karşı ve Bıçak Savunması olarak dizilmelidir.

VS Efsunu: Standart olarak getirilmesi gereken efsunlar; Maksimum HP, Kritik ve HP üretimi’dir. Geriye kalan 2 slota karakterlerin silah savunmaları getirilmelidir. Sura için ise Kılıç savunmasının yanında boş kalan slota Sersemletme getirilebilir.

Ayakkabı Seçimi

Ayakkabı seçimi genel olarak Anka Ayakkabıdır. Fakat oynayış tarzınıza bağlı Mest Eden Ayakkabı ile büyü hızınızı arttırabilirsiniz.

Ayakkabı Efsunu

Ayakkabı için yine iki tür efsun dizebiliriz.

Genel/Lonca Savaşı Efsunu: Maksimum HP, Çift El, Kılıç, Oka Karşı ve Bıçak Savunması.

VS Efsunu: Standart getirilecek efsunlar; Maksimum HP, Kritik vuruş ve Sersemletme. Geriye kalan yine karakterin silah savunmaları olacaktır.

Metin2 Zihinsel Savaşçı Efsunları bu şekilde dizildiğinde, karakteriniz ideal gücüne sahip olacaktır. Bu bahsedilen efsun dizilimleri standarttır, sizin oynayış türünüze bağlı değişiklikler yapabilmeniz mümkündür.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]