Metin2 Karakter Sınıfları
5 (1)

Metin2 Karakter Sınıfları

Metin2, 2003 yılında Kore ve Çin’de yayına başlamıştır. Bu yıllarda Metin2 Karakter Sınıfları Savaşçı, Sura, Ninja ve Şaman olarak belirlenmiştir. Oyun dört ana karakter yapısı ile devam ederek, insanları neredeyse oyuna bağımlı hale getirmiştir. 2015 yılında oyuna yeni bir karakter sınıfı eklendi, Lycan. Bununla beraber Metin2 Karakter Sınıfları şuan için toplam beş ana karakter yapısı ile devam ediyor.

Savaşçı

Yakın dövüş konusunda en güçlü karakterlerden biri Savaşçıdır. Becerileri ve kullandığı ağır zırhlar ile en popüler karakter sınıfından birisidir. Gücünü kuvvetli fiziksel özelliklerinden ve dengeli zihin özelliğinden alabilmektedir. Tek elli silah kullanarak, seri bir savaş makinasına özelliği taşıyabilir, çift elli silahla beraber güçlü hasarlar verebilmektedir. Bedensel ve Zihinsel olarak iki farklı beceri sınıfı bulunmaktadır. Genellikle Bedensel beceri sınıfını seçen karakterler tek elli silah olan kılıcı kullanmaktadır. Zihinsel beceri sınıfı ise ağırlıkla çift elli silahları kullanmaktadır.

Sura

Sol elinde Kötülük Tohumunu büyütme kararı alan suralar, sihirli güçlerle donatılmış savaşçılara dönüşmüştür. Yakın dövüş ustalarına karşı, sihirli güçleri sayesinde uzak mesafeden sihirli hasarlar verebilmektedir. Karakterin saldırı sihirleri güçlendirilebilir, ek destek büyüleri kazandırılabilir. Bu sınıfımız Karabüyü ve Büyülü Silah olarak iki farklı beceri sınıfına sahiptir. Karabüyü sınıfında ağırlıklı olarak ateş güçleri bulunmaktadır. Büyülü Silah’ta ise, savaşçı sınıfın Bedensel sınıfına benzer Hava Kılıcı’na benzer Büyülü Keskinlik yeteneği bulunmaktadır.

Ninja

Profesyonel suikastçı sınıfıdır. Pusu kurabilme yeteneği sayesinde, rakibine ansız saldırılar ile büyük hasarlar verebilir. Hafif zırh kullanmasının verdiği hafiflik ile hız ve hareket kabiliyeti yüksektir. Bu sınıfta iki tip beceri bulunmaktadır. Yakın Dövüş ve Uzak Dövüş. Yakın Dövüş yeteneğinde hançer kullanarak rakibine yakın alanda hasarlar verebilir. Uzak dövüş yeteneğinde ise yay kullanarak, okçuluk yetenekleri sayesinde uzak menzilden saldırabilir.

Şaman

Zeki şamanlar büyü ve sihir kullanmaktadır. Mistik güçleri sayesinde, diğer karakterlere destek vermektedirler. Birlikte savaşırken yanınızda muhakkak arayacağınız bir karakter sınıfıdır. Yetenek sınıfına göre değişkenlik gösteren üç destek becerisi bulunmaktadır. Ejderha Gücü sınıfında, yetenekleri sayesinde kritik oranınızı arttırarak daha etkili vuruşlar yapmanıza yardımcı olur. Kutsama becerisi ile de alacağınız hasarları azaltarak sizi korur. İyileştirme Gücü sınıfında, iyileştirme becerisi sayesinde can sağlığınızı bir anda doldurabilir. Bir diğer becerisiyle size saldırı hasarınızı arttırmakta yardımcı olabilir.

Lycan

Bu karakter sınıfımız, çaresi olmayan bir virüse yakalanmış, insan görünümünü kaybederek iri yarı kurt görünümüne bürünmüş bir sınıftır. Yakın dövüş ustası olan bu sınıf gücünü gelişmiş içgüdülerinden almaktadır. Heybetli ve boyun eğmez kurt adamlar, dövüşmekten asla kaçınmazlar. Daima savaşlarda ön cephededirler.

Metin2 Karakter Sınıfları’nı sizler için en basit haliyle anlatmaya çalıştık. Bu karakterleri daha detaylı şekilde incelemeye devam edeceğiz. Blogumuzu takip etmeyi unutmayın.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]