Metin2 Karabüyü Sura Efsunları
5 (1)

Metin2 Karabüyü Sura Efsunları

Metin2 Karabüyü Sura hasarı ve savunması yüksek oyun karakterlerinden birisidir. Metin2 Savaşçı bedensel eğitiminden sonra oyun içerisinde en çok tercih edilen karakter eğitimidir. Oyun içerisindeki tüm kullanıcılar karabüyü suralara karşı hazırlanmaya çalışırlar. Metin2 Karabüyü suraları en çok zorlayan efsunlar sersemletme ve kritik-delici efsunlarıdır. Şimdi geçelim güçlü bir karabüyü sura için Metin2 Karabüyü Efsunlarına.

Silah Seçimi

Sura karakterlerin en büyük problemi sadece kılıç kullanabilmesidir. Fakat bu problemin üstesinden özel sura kılıçları yardımıyla gelmektedir. Karabüyü suralar özellikle Hortlak Kılıcı, Kutsal Kılıç gibi yüksek beceri hasarına sahip olan kılıçları kullanmaktadır. Karabüyü suralarda düz vuruştan ziyade, beceri hasarı daha ön plandadır.

Silah Efsunu

Silah efsunu olarak iki farklı türde efsun kullanılabilir. Genel/Lonca Savaşı Efsunu ve VS’lik 1-1 Efsun dizilimi yapabilirsiniz.

Genel/Lonca Savaşı Efsunu: Yarı İnsan, Kritik Vuruş, Zeka, Büyü Hızı efsunlarını sabit olarak kullanabilirsiniz. 5. Efsun olarak Metin2 Karabüyü Efsun oynanış türünüze göre değişkenlik gösterebilir. Canlılık, sersemletme, çeviklik veya zehirleme getirebilirsiniz. Becerilerinizi daha iyi hale getirmek için çeviklik efsununu kullanabilirsiniz. Eğer oynadığınız SV’de HP oranları düşükse, canlılık getirerek HP’nizi arttırabilirsiniz. Taş dizilimi içinse savaşçı, sura ve Ninja kullanabilirsiniz. Eğer SV’nizde şaman fazlaysa bu taşlardan birini eleyerek, şaman taşı ekleyebilirsiniz.

VS Efsunu: 1-1 VS’lik efsun ise sabit bir şekilde kullanılarak, taşlar değişkenlik gösterecektir. Yarı İnsan, Kritik Vuruş, Zeka, Büyü Hızı ve Çeviklik efsunlarını kullanabilirsiniz. Bu efsun dizilimi aynı kalarak, taş değişikliği ile her karaktere karşı özel item kullanabilirsiniz. Savaşçı için örnek bir taş dizilimi; savaşçı taşı, öldürücü darbe ve soğutma taşı.

Zırh Seçimi

Zırh seçimi her karakterde olduğu gibi Metin2 Sura’da da aynıdır. Savunması ve büyü savunması en yüksek olan zırhları tercih etmelisiniz. Genellikle Karabüyü Zırhı seçilirken, dönüşümü olan Ejderha Taş Zırhını da kullanabilirsiniz.

Zırh Efsunu

Zırh efsunu için de Genel/Lonca Savaşı Efsunu ve 1-1 VS’lik efsun dizilimi yapılabilir.

Genel/Lonca Savaşı Efsunu: Maksimum HP, Kılıç, Bıçak, Çift El ve Ok olarak dizilim yapılabilir. Taş olaraksa savunma, yaşam ve korunma tercih edilebilir.

VS Efsunu: VS’lik efsun ise karakterlerin silah türüne göre değişecektir. Sabit efsun olarak büyü hızı ve vücut darbelerini yansıtma seçebilirsiniz. Değişken efsun ise savaşçı için kılıç ve çift el, Ninja için ok ve bıçak, sura için kılıç ve hp absorbe, şaman içinse çan ve yelpaze savunması olacaktır. Taş dizilimi ise her karakterde standart olarak korunma, savunma ve yaşam olabilir. Sadece Ninja için yaşam yerine kurnazlık taşı ekleyerek ok savunmanıza ilave yapabilirsiniz.

Kask Seçimi

Oynadığınız server’a bağlı en yüksek savunmayı veren kaskı tercih edebilirsiniz. Kale Kask kullanımının dışında, Boynuzlu Kask ve Büyülü Kask destekleyen serverlarda bu kaskları kullanabilirsiniz.

Kask Efsunu

Kask efsununda VS’lik efsun bulunmamaktadır. Bu nedenle tek kask efsunlayarak, her karakter için kullanabilirsiniz. Kask efsunu yarı insan, zehirleme, büyüye karşı ve hp üretimi olarak kullanılabilir. Eğer saldırı hızından memnun değilseniz efsun olarak saldırı hızını da ilave edebilirsiniz.

Kalkan Seçimi

Kalkan seçimi için karakter kalkanlarını kullanabilirsiniz. Şahin Kalkan, Aslanağzı Kalkan, Kaplan Kalkan, Ejderha Pulu Kalkan ve Üç İmparator Kalkanı olarak beş tip karakter kalkanını kullanabilirsiniz.

Kalkan Efsunu

Kalkan efsunu da aynı kask gibi tek tiptir. Sersem, Yarı İnsan, Zeka, Beden Bloklama ve Vücut Darbelerini Yansıtma efsunlarını kullanabilirsiniz.

Küpe Seçimi

Metin2 Karabüyü Efsun PVP ve Metin2 Karabüyü Efsun TR küpe için tamamen aynıdır. Küpe seçimi olarak zeka veren küpeleri tercih edebilirsiniz. Karabüyü suraların küpe seçimi Cennetin Gözü Küpe olacaktır.

Küpe Efsunu

Küpe için standart efsun dizilimi bulunmaktadır. Yarı insan, kılıç, çift el, bıçak ve ok savunması kullanılabilir. Eğer serverda fazla okçu yoksa ok savunması yerine zehre karşı koyma kullanabilirsiniz.

Bilezik Seçimi

Bilezik seçiminde karabüyü sura oyuncuları çelişkiye düşebiliyor. Cennetin Gözü Bilezik ve Kristal Bilezik arasında tercih yapmakta kararsız kalan oyuncular için kolay bir cevabımız olacaktır. Kristal Bilezik HP üretimi sebebiyle tercih edilse de, karakteriniz zehirlendiğinde HP üretimi durmaktadır. Bu nedenle Cennetin Gözü Bilezik tercihinde bulunarak, kritik vuruş oranınızı arttırmanız daha fazla avantaj sunacaktır.

Bilezik Efsunu

Metin2 Karabüyü Efsun 2019 seçimi için bilezik efsunu Maksimum HP, Yarı İnsan, Büyüye Karşı, Delici ve HP Absorbe olacaktır.

Kolye Seçimi

Kolye seçimi konusunda yine iki farklı alternatif bulunmaktadır. Mor Yakut Kolye ve Cennetin Gözü Kolye tercih edilebilir. Mor Yakut Kolye HP üretimi vermekte fakat aynı bilezikteki gibi zehirleme yediğiniz anda HP üretimi duracaktır. Bu nedenle Cennetin Gözü Kolye takarak delici vuruş şansınızı arttırabilirsiniz.

Kolye Efsunu

Kolye efsunu iki farklı türde dizilebilir.

Genel/Lonca Savaşı Efsunu: Maksimum HP, Kılıç, Çift El, Bıçak ve Ok savunması dizilebilir.

VS Efsunu: VS’lik efsun olarak sabit efsunlar Maksimum HP, Kritik Vuruş ve HP Üretimi olacaktır. HP üretimi yerine Sersemletme de getirilebilir. Kalan iki slota ise karakterin silah savunması uygulanacaktır. Metin2 Savaşçıdan örnek verecek olursak kılıç ve çift el.

Ayakkabı Seçimi

Ayakkabı seçiminde kara büyü sura efsunları için farklı fikirler ortaya çıkmaktadır. Bir kısım kullanıcı Anka Ayakkabı kullanırken, bir kısmı da Mest Eden Ayakkabı kullanmaktadır. Bu duruma bir açıklık getirecek olursak, 1-1 VS’lik itemler için Mest Eden Ayakkabıyı tercih ederek, büyü hızınızı arttırabilirsiniz. Genel/Lonca Savaşı Efsunu içinse Anka Ayakkabıyı tercih edip, %10 bloklama kazanabilirsiniz.

Ayakkabı Efsunu

Ayakkabı efsununda iki farklı dizilim yapabilmek mümkündür.

Genel/Lonca Savaşı Efsunu: Maksimum HP, Kılıç, Çift El, Bıçak ve Ok savunması dizebiliriz.

VS Efsunu: Standart olarak kullanacağımız efsunlar Maksimum HP, Kritik Vuruş ve Sersemletme olacaktır. Kalan iki efsun ise karakterin silah savunması olacaktır. Metin2 Savaşçıdan örnek vermek gerekirse kılıç ve çift el olacaktır.

Metin2 Karabüyü Efsunları Nasıl sorunuzun cevabını detaylı bir şekilde yazımızda açıkladık. Unutulamaması gereken en önemli ipucuysa Cennetin Gözü Kolye gibi itemlerinize İşlenmiş Elmas ile yuva açarak, İşlenmiş Cennetin Göz Yaşı eklemeniz olacaktır.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]