Metin2 Büyülü Sura Efsunları
5 (1)

Metin2 Büyülü Sura Efsunları

Metin2 Büyülü Sura gün geçtikçe oyun içerisinde yaygınlaşan bir karakter olmuştur. Bu karakter Metin2 Büyülü Sura Efsunları doğru yapıldığı takdirde gerçekten güçlü bir karakter halini almaktadır. Eksik yanlarından en önemlisi saldırı becerisinin üç skill ile sınırlı olmasıdır.

Bununla beraber bir saldırı skilli ise oldukça düşük hasarlıdır. Fakat bunların yanı sıra büyü çözme yeteneği sayesinde karşı rakibi anında oyundan düşürerek, üstünlüğü sağlayabilmek en büyük özelliklerinden biridir. Metin2 Büyülü Sura Efsunları iyi efsunlanarak büyülü keskinlik yeteneği Metin2 Bedensel Savaşçı yeteneği olan hava kılıcından daha üstün hale gelebilmektedir. Bonus olarak ise dehşet ve büyülü zırh yeteneğiyle alınan hasarı minimuma indirerek Metin2 Büyülü Sura karakteri çok dengeli bir hal almaktadır. Şimdi efsun dizilimine ve item seçimine geçelim,

Silah Seçimi

Metin2 Suralar bilindiği üzere sadece kılıç kullanabilmektedir. Bu nedenle seçimimiz tek elli bir kılıç olacaktır. Metin2 Büyülü Sura için silah seçerken en yüksek hasar değerine sahip olan kılıcı seçmemiz gerekmektedir. Metin2 Turkey yani TRserverında isek bulunabilecek en yüksek değerli kılıç Triton Kılıcı olacaktır. Eğer PVP server oynuyorsanız server özelliklerine bağlı olarak en yüksek hasar değerine sahip kılıcı kullanmanız gerekmektedir.

Silah Efsunu

Silah efsununu iki tip olarak değerlendirmemiz gerekmektedir. Biri Genel/Lonca Savaşı Efsunu, bir diğeri ise VS Efsunu yani 1-1 VS’ler için ideal efsun dizilimi yapılmalıdır.

Genel/Lonca Savaşı Efsunu: Yarı İnsan, Delici, Kritik, Zeka olarak dört ana efsun standart olarak kullanılmalı. Beşinci efsun seçimi ise sizin oynayış tarzınıza bağlı olarak; Güç, Sersemletme, Zehirleme, Çeviklik veya Büyü Hızı olarak değerlendirilebilir. Eğer düz vuruş ağırlıklı oynayış tarzına sahipseniz Sersemletme efsunu sizin için ideal seçim olacaktır. Taş dizilimi ise; Savaşçı, Sura ve Ninja olmalıdır.

VS Efsunu: 1-1 VS’lik efsunda özellikler standart olacaktır, sadece karşı karaktere bağlı taş değiştirilmelidir. Efsun; Yarı İnsan, Delici, Kritik, Zeka ve Sersemletme. Örnek taş dizilimi ise; Savaşçı, Kavrama ve Öldürücü Darbe taşıdır.

Zırh Seçimi

Hemen hemen her karakterde olduğu gibi Büyü Savunması en yüksek değerlere sahip olan zırh seçilmelidir. Standart olarak Karabüyü Zırhı seçilmektedir, server’a bağlı dönüşümde Ejderha Taş Zırhı kullanılabilir.

Zırh Efsunları

Zırh efsunu da yine iki türde dizilebilir. Genel/Lonca Savaşı ve VS’lik efsun olarak,

Genel/Lonca Savaşı Efsunu: Maksimum HP, Çift El, Kılıç, Oka Karşı ve Bıçak Savunması şeklinde dizilim yapılmalıdır. Taş dizilimi ise; Savunma, Korunma ve Yaşam Taşı olmalıdır.

VS Efsunu: VS efsununda da dizilim basittir. Rakip karakterin kullanabileceği silah çeşitlerine göre efsun değişkenlik gösterecektir. Örneğin Metin2 Savaşçı için; Maksimum Hp, Çift El, Kılıç, HP Absorbe ve Darbe Yansıtma. Taş dizilimi her karakter için aynı olacaktır; Savunma, Korunma ve Yaşam Taşı.

Kask Seçimi

En yüksek savunma değerine sahip kask seçilmelidir. Genellikle 41 Level kaskı olan Kale Kask seçilmektedir. Eğer serverda 60 Level kaskı olan Boynuzlu Kask ve 80 Level kaskı olan Büyülü Kask mevcutsa levele bağlı olarak bunlar da seçilebilir.

Kask Efsunu: Kask efsunu savaşlar ve vsler adına tek tiptir. Kasılmalık, sürgünlük veya kulelik kask yapmak sizin seçiminizdir. Efsun dizilimi; Yarı İnsan, Zehirleme, Büyüye Karşı, HP Üretimi ve Saldırı Hızı olmalıdır.

Kalkan Seçimi

Kalkan seçimi 61 Level kalkanları olacaktır. Bu kalkanlar her rakip karaktere göre seçilmelidir. Şahin Kalkan, Aslanağzı Kalkan, Kaplan Kalkan, Ejderha Pulu Kalkan ve Üç İmparator Kalkanı olarak beş tip karakter kalkanı vardır.

Kalkan Efsunu: Efsun dizilimi her karakter için aynıdır, sadece rakibe bağlı kalkan değişecektir. Yarı İnsan, Sersemlik, Beden Bloklaması, Darbe Yansıtma ve Güç olarak dizilmelidir.

Küpe Seçimi

Metin2 Sura için küpe seçimi aslında en kolay seçimlerden biridir. Fakat bazı oyuncular düz vuruş ağırlıklı oynadığı için Abanoz Küpe tercihi ile diğer oyuncuların da kafasını karıştırmaktadır. Eğer küpe seçiminizi Abanoz Küpe’den yana yaparsanız, 1650 HP için büyük bir zeka kaybına uğrayarak P değerindeki bir becerinizi G5 değerine düşürmek gibi bir harekette bulunmuş olacaksınız. Bu nedenle Cennetin Gözü Küpe seçimi yapılmalıdır. Çünkü en yüksek Zeka değerine sahip küpedir.

Küp Efsunu: Yarı İnsan, Çift El, Kılıç, Oka Karşı ve Bıçak Savunması.

Bilezik Seçimi

Bilezik seçimimiz verdiği kritik ve saldırı hızı özelliklerinden dolayı Cennetin Gözü Bilezik olacaktır.

Bilezik Efsunu: Maksimum HP, Yarı İnsan, Delici, HP Absorbe ve Büyüye Karşı.

Kolye Seçimi

Kolye seçimi muhakkak Cennetin Gözü Kolye olmalıdır. +9 Cennetin Gözü Kolye bilindiği üzere %20 Delici Vuruş özelliği vermektedir. Bazı oyuncular tarafından İnci Kolye +4 zeka özelliğinden dolayı seçilmektedir fakat %20 delici ile +4 zeka kıyaslandığında, %20 delici özellik karakteriniz açısından ekstra bir hasar artırışına sebep olacaktır.

Kolye Efsunları

Kolyemizi Genel/Lonca Savaşı Efsunu ve VS Efsunu olarak iki farklı türde efsunlayabiliriz.

Genel/Lonca Savaşı Efsunu: Maksimum HP, Çift El, Kılıç, Oka Karşı ve Bıçak Savunması.

VS Efsunu: Her item de olduğu gibi karşı karakterin kullandığı silah türüne göre efsun değişkenlik gösterecektir. Metin2 Savaşçı için örnek vermek gerekirse; Maksimum HP, Çift El, Kılıç, Kritik ve Sersemletme efsunları dizilecektir.

Ayakkabı Seçimi

Metin2 Büyülü Sura karakteri düz vuruş ağırlıklı bir karakter olduğu için, Mest Eden Ayakkabı’nın büyü hızı özelliğini kullanması oldukça yanlış bir harekettir. Bu nedenle Anka Ayakkabı’yı kullanarak, %10 bloklama şansını değerlendirmelidir.

Ayakkabı Efsunu

Ayakkabı efsunu Genel/Lonca Savaşı Efsunu ve VS Efsunu olarak iki türlü değerlendirilebilir.

Genel/Lonca Savaşı Efsunu: Maksimum HP, Çift El, Kılıç, Oka Karşı ve Bıçak Savunması.

VS Efsunu: Yine standart olarak her karakterin silah türüne göre değişkenlik gösterecektir. Metin2 Savaşçı için örnek verecek olursak; Maksimum HP, Çift El, Kılıç, Sersemletme ve Kritik Vuruş getirilmelidir.

Metin2 Büyülü Sura Efsunları belirtilen şekilde düzenlendiğinde, karakteriniz ideal gücüne kavuşacaktır. Unutulmaması gereken önemli ipucumuz, Cennetin Gözü Kolye gibi itemlere İşlenmiş Elmas ile yuva açarak İşlenmiş Cennetin Göz Yaşı eklemek olacaktır.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]