Hata Kodu CE-108262-9: Sorun Nasıl Çözülür?
5 (1)

CE-108262-9: Bir PS5’iniz var ama bazen CE-108262-9 hata kodu mu alıyorsunuz? Hata kodları yeni konsollarda yaygındır, konsolunuzdaki belirli bir sorunu tanımlamanıza olanak tanır. Bazen bu kodlar önemli değil ama bazen de PS5 ile ilgili olası bir sorunun önemli göstergeleridir. Düzenli olarak CE-108262-9 hata kodunu alıyorsanız, bu makale sorunu çözmenize yardımcı olabilir.

CE-108262-9: Bu Hatanın Gösterdiği

CE-108262-9 hata kodu, aşağıdakileri etkileyen nispeten yaygın bir koddur.
Sony konsol yazılımı.
Küçük bir yazılım sorunudur, ancak nedeni düzeltilmezse zamanla devam edebilir.
Hata konsol için sorun teşkil etmiyor, aşırı ısınma sorunu değil örneğin bu hatanın sorunu çok rastgele tarafı, hata kodu uyarı vermeden her an ortaya çıkabilir.
İster oyunun başlatılması sırasında, ister oyunun ortasında veya konsolu açarken olsun, bu sorunun kesin bir nedeni yok gibi görünüyor.
Ancak, bazı kullanıcılar bunun, özellikle konsolun ön tarafındakiler olmak üzere, konsolun USB bağlantı noktasına bir aksesuar taktıkları gerçeğinden kaynaklanabileceğini fark etmişlerdir.
Bu hatayı düzenli olarak alıyorsanız, USB bağlantı noktasına bir aksesuar takmaktan kaçının ve kulaklık kullanıyorsanız kablosuz bağlantı noktasını veya denetleyicinizin jak bağlantı noktasını tercih edin.
Ayrıca, sorunlara neden olabileceğinden şimdilik konsolda harici depolama kullanmaktan kaçınmalısınız.
Sorununuz PS5 denetleyicinizle ilgiliyse şu makaleyi izleyin: PS5 Denetleyiciyi Tanımıyor: Bağlantı Sorunu.

CE-108262-9: Konsolunuzu Güncelleyin

Bu sorunun çözümü genellikle çok basittir, konsolunuzu güncellemeniz yeterlidir.
Sony, en son PS5 güncellemelerinde sorunu iyileştirdi, böylece artık sorun yaşamayacaksınız.
PS5’in en son yazılım sürümüne sahip olmak için konsolunuzu mümkün olduğunca internete bağlamanızı ve otomatik güncellemeleri etkinleştirmenizi öneririz.
Bunu yapmak için:

  • “Ayarlar” > “Sistem” > “Sistem Yazılımı” > “Sistem Yazılımı Güncellemesi ve Ayarları”na gidin.
  • “Güncelleme dosyalarını otomatik olarak indir” veya “Güncelleme dosyalarını otomatik olarak yükle” seçeneğini etkinleştirin.

“Güncelleme dosyalarını otomatik olarak yükle”yi etkinleştirmek, konsolunuzun boş moddayken güncellemeleri otomatik olarak yüklemesini sağlar, bu çok pratiktir.
Artık CE-108262-9 hata kodu konsolunuzda görünmeyecektir.
PS5 WiFi bağlantınızı nasıl onaracağınız hakkında daha fazla bilgi için şu makaleyi izleyin: PS5 Wifi: Bağlantısını Onarma.

Ce-108262-9 : Güvenli Mod

En son güncellemeyi indirmenize rağmen sorun devam ederse, konsolu güvenli modda başlatmayı denemelisiniz. Bu mod, konsolu en temel işlevlerle başlatmanıza ve çoğu yazılım sorununu belirlemenize olanak tanır.
Konsolunuzu güvenli modda başlatmak için yapmanız gerekenler:

  • “Güç” düğmesini 3 saniye basılı tutarak konsolu kapatın, güç ışığı birkaç saniye yanıp sönecek ve ardından kapanacaktır.
  • Konsol kapatıldıktan sonra, “Güç” düğmesini tekrar basılı tutun ve ilkinden yaklaşık 7 saniye sonra ikinci bir “bip” duyduğunuzda bırakın.
  • Şimdi kontrol cihazınızı bir USB kablosuyla bağlayın ve üzerindeki “PS” düğmesine basın.

Size farklı seçenekler sunacak bir menü (aşağıdaki resme bakın) görmelisiniz, “PS5’i Sıfırla (sistem yazılımını yeniden yükleyin)” seçeneğini seçmenizi öneririz.
Dikkatli olun, bunu yapmak konsolunuzdaki tüm verileri silecektir, mümkünse bulutta veya harici depolamada saklamanızı tavsiye ederiz. Önceki iki seçenek sorunu çözmezse, bu son çare çözümdür.

Umarız bu makale CE-108262-9 hata kodunu belirlemenize ve düzeltmenize yardımcı olmuştur, bu sorunla ilgili herhangi bir sorunuz varsa makaleye yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]